Blog

Prišli sme o ďalšiu zátoku

Z aktuálneho popisu revíru  VN Oravská priehrada bolo jasné, že SRZ v súčinnosti s (predpokladám) ŠOP ukrojili rybárom ďalší kus salámy a pripravili ich o ďalšiu možnosť výkonu rybárskeho práva na našej najväčšej priehrade.

Kedy a kde môžme začať prívlačovú sezónu?

Kedy a kde môžme začať prívlačovú sezónu?

Ako každoročne, prišiel 15. marec, čierny deň v kalendári každého pravoverného prívlačiara. Ovšem, pokiaľ je zima biedna ako tá posledná, rybár ešte nemusí mať úplne abstinenčné príznaky ;). Ak však už od decembra viažete a krimpujete náväzce, tak ich už v marci môžete kľudne distribuovať do slovenských rybárskych obchodov :))) ...a teda od polovice marca už máte všetky navijáky premazané, silóny a šnúry previazané, broďáky niekoľko krát vyumývané a pozreté všetky videá Jakuba Vágnera :D .

Speed Demon Pro - rýchlik od Kastkingu

Tak už beťár prišiel. Ak ste pozorne čítali článok o tom ako vyberať naviják na cieľený lov šťuky severnej, postrehli ste, že mám objednaný na skúšku naviják z Ázie. Natočil som k nemu krátke video, ktorého účel bol skôr vyskúšať si "domáce štúdio", takže ho neberte nejak vážne. Každopádne ak si chcete pozrieť ako vyzerá a ako sa "správa" po vybratí zo škatule, tak čumnite sem. V tomto blogovom príspevku pár papierových info o ňom.

Zakázané zátoky Oravskej priehrady

Minulý rok som si dal záväzok v maximálnej možnej miere spoznať neprístupné časti a zátoky Oravskej priehrady. Prakticky sa mi toto predsavzatie aj podarilo  naplniť. Ako poslednú časť som si nechával vtok Čiernej Oravy a s ním spojenú oblasť, v ktorej je celoročný zákaz výkonu rybárskeho práva. 

VN Oravská priehrada - šialený popis z rybárskeho poriadku 2020

VN Oravská priehrada - šialený popis z rybárskeho poriadku 2020

Dnes som otvoril PDF s kaprovým rybárskym poriadkom pre rok 2020, keďže ešte papierový nemám. Mätenie nepriateľa novým Zákonom o rybárstve neskončilo. Mätenie rybára pokračuje.

Začíname 2. - Ako si vybrať naviják na lov šťúk prívlačou

Začíname 2. - Ako si vybrať naviják na lov šťúk prívlačou

V minulom dieli sme sa pozreli na jednu z najdôležitejších súčastí rybárskej výstroje (nielen) prívlačiara - rybársky prút, hovorovo "udica". Nemenej dôležitým je samozrejme aj rybársky naviják a jeho výberu by sme mali taktiež venovať náležitú pozornosť. Dobrý naviják vám ušetrí nielen nervy, ryby ale v konečnom dôsledku aj peniaze. Jeho výberu preto venujte náležitú pozornosť. 

Začíname 1. - Ako si vybrať prút na lov šťúk prívlačou

Začíname 1. - Ako si vybrať prút na lov šťúk prívlačou

V momente, keď v nás skrsne túžba loviť ryby, prvá vec čo nás napadne, je: "Potrebujem udicu!". Ovšem, je to tiež veľká pravda :). To bez diskusie. Týmto príspevkom by som rád otvoril sériu článkov s radami začínajúcim lovcom. Budú úprimné a ja verím, že dopadnú na úrodnú zem.

Veľký SLIDER v jesenných hmlách, časť 2/2

Magický deň som zostrihal na veľkosť celovečerného filmu, takže mi nezostalo nič iné ako ho "prerezať" na dve polovice. Tú prvú ste už možno videli...tak dnes prikladám druhú.

Veľký SLIDER v jesenných hmlách, časť 1/2

Pôvodne som sa chystal vyskúšať nástrahu, ktorá sa mi už druhú sezónu povaľovala v krabičke s veľkými nástrahami. Jednalo sa o Savage gear 3D Freestyler. Slider, alebo ak chcete "Jerk" zo Švédska. Ani som len netušil, že som v dané miesto a danú dobu zvolil nástrahu číslo jedna.